top of page
  • Zdjęcie autoraArtur

RZECZY WAŻNE...

Zaktualizowano: 8 kwi 2020

Trudno uciec od tematu pandemii, wszyscy o niej mówią, wszystko kręci się w zasadzie wokół niej . Wczoraj, podczas pisania tekstu do nowej piosenki na dłuższą chwilę zastanowiłem się, jak to wszystko odbije się na społeczeństwie już później, kiedy będzie po wszystkim. Chciałbym wierzyć, że będziemy dla siebie lepsi, milsi, bardziej wyrozumiali i tolerancyjni.

Że nasza empatia rozleje się niczym święta rzeka po społeczeństwach, zaczniemy doceniać jak nigdy dotąd bliski kontakt z drugim człowiekiem. Nie za pośrednictwem social mediów, nie przy pomocy udawanych póz i dmuchanych sytuacji. Uścisk ręki jest pewnym symbolem sprowadzonym przez społeczności do nic nie znaczącego gestu, wykonywanego niechlujnie. Może czas przywrócić mu jego symboliczną rangę. Może czas podczas podawania komuś prawicy jednak patrzeć mu w oczy? Może w końcu na własnej skórze przekonamy się jak istotne są rzeczy, których na co dzień nie doceniamy. Jestem naiwnym, popapranym romantykiem, wiem...

P.s

Zwykle tego nie robię, ale dziś napisze dwa słowa o ilustracji do tego mini felietonu.

Otóż ten ciężki czas przyczynia się też do powstawania fantastycznych rzeczy.

Dziś kolejny, po serii zatytułowanej "Lęk pierwotny", fenomenalny obraz mojego kolegi Piotra Jakubczaka. Tytuł płótna "Czas zarazy" - genialny :)

Piotr Jakubczak - "Czas zarazy"

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page