top of page
  • Zdjęcie autoraArtur

RADIO - PRAWDZIWA MAGIA...

Zaktualizowano: 8 sie

Od zawsze wolałem radio od telewizji, może dlatego, że w szarych, brudnych czasach jedynie słusznego ustroju to w radio można było usłyszeć i zobaczyć oczyma wyobraźni choć odrobinę kolorytu zza żelaznej kurtyny. Długo potem, gdy w Trójwsi rodziło się do życia Radio Istebna stałem się jego częścią. Blisko trzy lata mojej obecności na poddaszu GOK w Istebnej przyniosły 99 wydań "na żywo" "Muzycznych inspiracji" i 32 "Bluesa przed północą", poza tym 12 wakacyjnych wydań tygodnika "Muzycznego wehikułu czasu", wywiady, festiwale, kontakt z słuchaczami podczas audycji, czasem śmieszne sytuacje, no i fantastyczna przygoda przy realizacji "Wesela Górali Istebniańskich" w reżyserii Marka Probosza na podstawie sztuki jego dziadka. Dobrze pamiętam stres każdej soboty, gdy prosto z pracy w hotelu wpadałem na górę, odpalałem sprzęt by zdążyć z dżinglem na czas :)

Niestety, w końcu czas zwyciężył, a jego brak zmusił mnie by to wszystko odłożyć, i tutaj zaczyna działać właśnie magia... jakieś kosmiczne przyciąganie radiowego mikrofonu, które jest jak narkotyk, jakaś kołacząca myśl: dlaczego skończyłeś na 99?

Mówią, że ciągnie wilka do lasu... Oczywiście, ktoś powie, że to tylko jakieś tam internetowe radio, a ja wam mówię, że nawet jeśli wiesz, że po drugiej stronie słucha cię jedna osoba, ta magia działa:) Radio Istebna rozpoczęło się w zasadzie "Muzycznymi Inspiracjami" to była sobota 3 styczeń 2015 roku godzina 21:30 i pierwsza cykliczna audycja. Czy będzie setna? Może kiedyś ...

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

CZŁOWIEK...

bottom of page