top of page
  • Zdjęcie autoraArtur

PRZYSTANEK 11

Zaktualizowano: 8 sie 2023

... to miejsce inne niż wszystkie. Jeśli szukacie studia kulinarnego bez zbędnego nadęcia i na totalnym luzie to polecam tę akademię bez cienia wątpliwości, bo nie pamiętam, bym był kiedykolwiek w fajniejszym i równie przyjaznym miejscu, a troszkę jak mi się zdaje widziałem.

Jak zwykle w życiu bywa trafiłem do "Przystanku 11" w Zabrzu zupełnym przypadkiem mając przygotować kulinarną imprezę dla zaprzyjaźnionej ekipy, niestety, pandemia plany pokrzyżowała, imprezy nie było, a ja jakoś tak zostałem na dłużej...

Może smakuje mi kawa ? ;)


Tak czy inaczej Danusia, czyli gospodyni studia, potrafi zjednywać sobie sympatię ludzi wprowadzając przyjazną i luźną atmosferę, która pozwala spokojnie zgłębiać tajniki kulinarnej sztuki. bez stresu i oglądania się na swoje aktualne umiejętności. W końcu spotykamy się wspólnie bo lubimy gotować! Oczywiście akademia nie istnieje bez równie pozytywnych i kreatywnych prowadzących, a w tym wypadku są to stuprocentowi pasjonaci kuchni oraz ludzie mocno zafiksowani na tematyce której dotykają, wiem bo miałem wielka przyjemność z nimi gotować podczas wspólnego spotkania.


Patrząc na to wszystko z perspektywy zawodowego kucharza, będącego w branży od ponad trzydziestu lat serce się raduje, że mamy takie miejsca. Są one nie tylko miejscem fajnej rozrywki, ale także polem na którym ja, z zupełnie odmiennej perspektywy mogę spotkać się z restauracyjnym gościem w absolutnie fantastycznych okolicznościach. Razem gotujemy, jest czas by opowiedzieć o cieniach i blaskach kulinarnej rzeczywistości, dowiedzieć się jak odbierane jest to z drugiej strony... To wielka nauka i genialne doświadczenie które pomaga w pracy. Zresztą kontakt z ludźmi dla restauratora czy szefa kuchni powinien być absolutnym clou w całym biznesie.

Na koniec słów kilka o tematyce warsztatów, rzecz jasna wszystko można znaleźć bezpośrednio na stronie www.przystanek11.pl Ja w każdym razie wykładam o stekach i dojrzewającej wołowinie, prowadzę warsztaty z grillowania oraz warsztaty okolicznościowe jak choćby ostatnie "Gotowanie jest sexy" Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie nie tylko na moje zajęcia, ale na wszystkie w "Przystanku" Zaręczam - warto.

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page